E rëndë në Tiranë, një person hipën në pallatin pranë ‘Muzeut’, kërcënon se do hidhet prej aty

Aktualitet

E rëndë në Tiranë, një person hipën në

Një person kërcënon të hidhet nga një pallat pranë Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë.

Në vendngjarje ndodhen punonjës të zjarrfikëses dhe policisë, të cilët po përpiqen që të dialogojnë me qytetarin.

Ende të paqarta rrethanat dhe motivet e ngjarjes.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 09:30, Salla operative ka marrë njoftim se në Qendër, tek “Muzeu Kombëtar i Tiranës” shtetasi A. J., po tenton të hidhet nga lartësia e një ndërtese aty në afërsi.

Menjeherë në vendngjarje kanë shkuar sherbimet e Policisë të cilit po negociojnë me shtetasin A. J., për zbritjen e tij.

Gjithashtu në vendngjarja janë sherbimet e ambulancës dhe zjarrfikses.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

ME TE LEXUARAT