Bashkë me gruan rrëmbyen nipin 3-vjeçar në Durrës, Apeli nxjerr nga qelia gjyshin Rexhep Gjuni

Aktualitet

Bashkë me gruan rrëmbyen nipin 3-vjeçar në Durrës,

Gjykata e Apelit ka vendosur masën “arrest shtëpie” për Rexhep Gjunin, gjyshi i nipit 3-vjeçar i cili u arrestua nga policia pasi sëbashku me bashkëshorten dhe të afërmit e saj rrëmbyen nipin në Durrës.

Gjykata e Apelit e ka lënë të lirë 58-vjeçarin, Rexhep Gjunin si dhe Arben Selajn. Ndërsa për gjyshen e cila e mbajti të fshehur për 8 ditë 3-vjeçarin, gjykata e Durrësit e liroi nga burgu një muaj më parë, duke i dhënë masën e sigurisë “Detyrim paraqitje”.

Kujtojmë që Rexhep e Bahrije Gjuni çift bashkëshortësh rrëmbyen nipin3-vjeçar për 8 ditë duke e fshehur pasi sipas tyre nusja do e merrte dhe do ikte jashtë shtetit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Policia nisi kërkimet pas kallëzimit në policia nga nëna e 3-vjeçarit dhe pas 8 ditësh kërkime, më 20 prill gjyshja vendosi që ta dorëzonte vogëlushin në Prokurori.Para hetuesve, Bahrije Gjuni deklaroi se dëshironte ta rriste e vetme nipin, pas humbjes së të birit në një aksident vitin e kaluar. Dy të moshuarit u shprehën se pas ndarjes nga jeta të djalit të tyre ata gjenin ngushëllim te nipi 3-vjeçar.

“E kemi vendosur së bashku me bashkëshortin tim Rexhepin ta merrnin nipin e ta rrisnim vetë sepse ai është djali i djalit tonë. Në këtë mënyrë të shtunën që shkoi e morëm dhe unë u largova nga shtëpia dhe u nisa për në fshatin tim në Gjinaj të Krumës te prindërit e mi. Atje kam fjetur një natë. Ditën tjetër kam shkuar te Vendi i Mirë në fshatin Buzmadh të Kukësit. Në Buzmadh kam fjetur një natë. Ditën e tretë kam shkuar në Kukës te një kushërira ime ku kam fjetur një natë. Pastaj kam shkuar në Tiranë ku kam fjetur në 4 hotele të ndryshme.

Vendosa ta dorëzoj nipin për shkak të ndjekjes së policisë por edhe se një vëlla i imi u arrestua e një tjetër është shpallur në kërkim pasi ata nuk kanë gisht në këtë çështje”, - ka deklaruar gjyshja.

ME TE LEXUARAT