Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mercedes prezanton makinen me 900 kuaj fuqi

Mercedes Benz ka prezantuar makinen S 650 Brabus, i cili ka 900 kuajfuqi.

Falë motorit ROCKET, supermakina arrin nivelet e performancës të makinave super sportive më të fuqishme në botë.

Makina ka një performancë të lartë duke kapur kështu një shpejtësi deri në 350 km/h.

BRABUS 900 ka një motor twin-turbo V12 dhe arrin 100 km/orë në vetëm 3.7 sekonda.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet