Shpiket bateria e telefonit që zgjat dy herë më shumë se ajo që keni

Kliko per me shume info

Shkencëtarët kanë zbuluar një bateri telefoni që zgjat dy herë më shumë se ato aktuale.

Një grup ekspertësh britanikë ranë në kontakt me një material të ri të ri të quajtur OSPC-1, që ka gjithashtu më pak gjasë që të shpërthejë.

Kliko per me shume info

Tani ata po shpresojnë që materiali do të dyfishojë kapacitetin e baterive të litiumit, pasi është në gjendje që të mbajë një volum të lartë të joneve të litiumit.

Ekspertët shpresojnë se në të ardhmen ky karbon të mund të zhvillohet më tej dhe të përbëjë bateritë e së ardhmes.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here