Sot eklipsi total diellor që do zgjasë 4 minuta, ja ku ta ndiqni live

Teknologji

Sot eklipsi total diellor që do zgjasë 4 minuta, ja ku ta ndiqni live

Eklipsi i plotë diellor pritet të ndodhë të hënën më 8 prill.

Ky eklips do të jetë i dukshëm në Meksikë, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, duke pasur mundësinë kështu ta shohin rreth 32 milionë njerëz në SHBA.

Sipas NASA-as, do të zgjasë deri në 4 minuta.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sipas njoftimeve, eklipsi do të ndodhe rreth orës 18:38 pasdite deri në orën 21:52.

Eklipsi do të transmetohet nga agjencia amerikane e hapësirës në faqen e internetit të NASA-s dhe në YouTube: 

ME TE LEXUARAT