VIDEO/ Argjentinë, lojtarët e Belgranos rrezikojnë vdekjen gjatë festës

Sport

VIDEO/ Argjentinë, lojtarët e Belgranos rrezikojnë vdekjen

Belgrano rikthehet në Primera Division të Argjentinës dhe festa e skuadrës bashkë me tifozët në rrugët e qytetit është një ritual nga i cili klubi nuk heq dorë.

Por në një filmim të publikuar në rrjetet sociale, lojtarët kanë rrezikuar tragjedinë.

Në momentin që po festonin majë një autobusi të hapur, mjeti kaloi poshtë një ure dhe vetëm fati i ka shpëtuar nga vdekja shumë prej tyre.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Momenti për pak mund të ishte kthyer në një nga tragjeditë më të mëdha të sportit.

Shikoni se si kanë shpëtuar ata për punë centimetrash;

ME TE LEXUARAT