Njihuni me transferimet më të shtrenjta në këto merkato

Sport

Njihuni me transferimet më të shtrenjta në këto merkato

Këto ditë ka filluar faza parasezonale dhe lojtarët fillojnë të rikthehen te klubet e tyre pas pushimeve që kaluan. Në këtë merkato janë parë lëvizje të shtrenjta dhe shumë bombastike. Marca si çdo herë ka publikuar listën e top-10 transferimeve më të shtrenjta të këtij afati kalimtar. Përveç tyre, pati edhe shumë emra të mëdhenj që u larguan si lojtarë të lirë duke ndryshuar ambient.

10. Andre Silva nga Frankfurt te Leipzig për 23 milionë euro

9. Marc Guehi nga Chelsea te Crystal Palace për 23.3 milionë euro

8. Gerson nga Flamengo te Marseille për 25 milionë euro

7. Fikayo Tomori nga Chelsea te Milan për 29.2 milionë euro

6. Patson Daka nga Salzburg te Leicester për 30 milionë euro

Njihuni me transferimet më të shtrenjta në këto merkato

5. Rodrigo de Paul nga Udinese te Atletico Madrid për 35 milionë euro

4. Emiliano Buendia nga Norëich te Aston Villa për 38.4 milionë euro

3. Ibrahima Konate nga Leipzig te Liverpool për 40 milionë euro

2. Dayot Upamecano nga Leipzig te Bayern Munchen për 42.5 milionë euro

1. Achraf Hakimi nga Inter te PSG për 60 milionë euro

 

ME TE LEXUARAT