Manchester City i “pamëshirshëm”, mund me 2 gola PSG dhe shkon në finalen e Champions

Sport

Manchester City i “pamëshirshëm”, mund me 2 gola PSG dhe

Mbrëmë lojtarët e Guardiolës mundën me 2 gola PSG, duke shkuar direkt në finalen e Champions League. Në një ndeshje të fortë, Mahrez arriti të shkonte në portën e francezëve dy herë, që rezultuan me sukses.

Ndërkohë mos harrojmë që është hera e parë në histori që Manchester City kualifikohet në finale dhe duke njohur karakterin ambicioz të Guardiolës, që nuk kënaqet me pak, ai e do patjetër fitoren.

Ndërkohë për PSG nuk ishte aspak një natë e lehtë. Përpos humbjes, lojtari i saj, Di Maria, mori një karton të kuq.

Ende nuk dihet se me kë do përballet Manchester City, pasi pritet ndeshja e dytë mes Chelseas dhe Real Madridit.

ME TE LEXUARAT