Inter mposht 4-2 Romën, hedh hapin gjigant drejt titullit kampion

Sport

Inter mposht 4-2 Romën, hedh hapin gjigant drejt titullit kampion

Inter ka mposhtur Romën me rezultatin 4-2 në kuadër të javës së 24-të në Serie A, duke bërë një hap gjigant drejt titullit kampion.

Golat për Interin u shënuan nga Francesco Acerbi (17’), Marcus Thuram (49’), Angelino (56’) dhe Alessandro Bastoni (94’), ndërsa për Romën gjeti rrjetën Gianluca Mancini (28’) dhe Stephan El Shaaraëy (45’).

Inter tani vazhdon si lider me 60 pikë të grumbulluara, shtatë më shumë se Juventusi në vendin e dytë me 53.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

  

ME TE LEXUARAT