Vula e PD, Apeli vendos të martën nëse i takon Bashës apo Berishës, çfarë pritet të ndodhë

Politikë

Vula e PD, Apeli vendos të martën nëse i takon Bashës apo

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ditën e nesërme për vulën dhe logon e Partisë Demokratike në vend.

Mësohet se çështja në Apel do të shqyrtohet nga një treshe gjyqtarësh me relatore Alma Ahmeti, ndërsa dy anëtarët janë Iliba Bezati dhe Elona Toro.

Vendimi që do të marrë kjo treshe gjyqësore do të jetë një vendim i formës së prerë. Deri më tani, vula e PD-së ka krijuar një ndarje të demokratëve dhe mbështetësve të kësaj partie.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Kjo pasi shumica e demokratëve mbështesin Sali Berishën, si kreun e PD-së, ndërkohë që Basha ka në dorë vulën dhe logon e kësaj partie, duke e bërë të pamundur futjen në zgjedhje në një parti. 

ME TE LEXUARAT