Rama takon fermerët e Lushnjës, i merr brenda në Kuvend: Hajde edhe t'i që ngrite dy gishtat

Politikë

Rama takon fermerët e Lushnjës, i merr brenda në Kuvend: Hajde

Kryeministri Edi Rama është hasur me protestën e fermerëve para Kuvendit mëngjesin e sotëm, të cilët kundërshtojnë votimin e paketës së re fiskale. Kreu i qeverisë ka vendosur që të marrë një pjesë tyre dhe të zhvilloi një takim.

'Kush është përfaqësuesi i tyre se nuk flas dot me të gjithë. Edhe ai që ngriti 2 gishtat.'- tha Rama.

ME TE LEXUARAT