Rama refuzon certifikatën e infermierëve: E pranoj kur t`ua rris pagat me 40 për qind

Politikë

Rama refuzon certifikatën e infermierëve: E pranoj kur t`ua rris pagat

Në ditën ndërkombëtare të infermierëve kryeministrit Edi Rama zhvilloi nje takim me bluzat e bardha.

Ne kete takim tek Liqeni, kryeministrit i është dhënë një certifikatë mirënjoheje si miku i infermierëve por ky i fundit ka refuzuar ta marrë.

Rama tha se do të vijë ta marrë kur të rritet paga e infermierëve me 40%.

“Me lejen tuaj sdua ta marr certifikatën refuzoj ta marr sepose smë takon, por duke qenë se sdoni ta lini në siklet presidenten, certifikatën ta mbajë urdhri dhe unë do e marr pasi rroga të jetë rritur 40%.

Se të vij unë këtu për tu përulur para jush dhe në fund të marr prapë unë çmimin, do na çoni në portokalli.

Unë se marr këtë se meritoj. Kjo nuk shkon.Llampën mdo e marr se do më kujtojë që duhet të shkosh të marrësh ceritifikatën. Atë do e marr kur të jetë rritur paga e infermierëve 40%”, tha Rama.

ME TE LEXUARAT