Rama: PD nuk ekziston, është shpërbërë, protesta e 6 dhjetorit, absurde

Politikë

Rama: PD nuk ekziston, është shpërbërë, protesta e 6

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me qytetarë përmes rrjeteve sociale, komentoi protestën e opozitës të thirrur në 6 dhjetor, në ditën kur në Tiranë do të vijnë liderët e Ballkanit Perëndimor dhe Europës.

Protestën e organizuar nga Sali Berisha, Rama e cilëson absurde ndërsa Partinë Demokratike një forcë të shpërbërë të financuar me para ruse.

“Nuk ka PD, është forcë e shpërbërë, nuk negociojmë me askënd për protestën.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Samiti organizohet nga BE, Shqipëria është mikpritëse dhe për sigurinë e samitit përgjigjen institucionet e Europës.

Është një protestë absurde nga një forcë që financohet nga paratë ruse për të rrëzuar qeverinë e këtij vendi.  

Siguria e samitit nuk negociohet me askënd. Jam i bindur që askush nuk do të provojë që të thyejë perimetrin e sigurisë”, u shpreh Rama.

ME TE LEXUARAT