PD ia lë sërish Himarën PBDNJ-së, ja kandidati i opozitës përballë Vangjel Tavos

Politikë

PD ia lë sërish Himarën PBDNJ-së, ja kandidati i

Peter Gjikuria është kandidati i opozitës për zgjedhjet në Bashkinë e Himarës, i cili do të garojë përballë Vangjel Tavos.

Një ditë më parë Vangjel Dule kreu i PBDNJ-së i shkoi në zyre sekretarit të përgjithshëm të PD Flamur Noka për të diskutuar mbi emrat e mundshëm për garën 4 gushtit.

Pritet që nesër Dule të dalë në konferencë dhe të  zyrtarizojë kandidatin e opozitës për bashkinë e Himarës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Gjikuria është nga Drimadha, por ka jetuar jashtë vendit për shumë vite. Sipas informacioneve, ai gjithashtu ka një biznes në Amerikë dhe është pjesë e Federatës panepiriote greke.

ME TE LEXUARAT