OKB miratoi rezolutën për Srebrenicën, Vuçiç nuk e pret mirë, mbulohet me flamurin serb dhe…

Politikë

OKB miratoi rezolutën për Srebrenicën, Vuçiç nuk e

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ishte prezent në seancën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku u miratua propozimi për rezolutën e për gjenocidin e Srebrenicës.


Pasi u miratua propozimi i draftit, Vuçiç nuk e priti aspak mirë dhe vendosi të mbulohej me një flamur të Serbisë.

Edhe pse liderit serb iu kërkua që ta hiqte flamurin nga shpatullat, ai u shpreh se “askush në botë” nuk mund t’ia marrë atë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi sot rezolutën që shpall 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë.

ME TE LEXUARAT