“Vrava gruan”, qëlloi për vdekje bashkëshorten dhe telefonoi policinë, kush është autori i krimit në Pejë

Kosovë&Rajon

“Vrava gruan”, qëlloi për vdekje bashkëshorten dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pejë, ku mbeti e vdekur një grua, pasi u vra nga bashkëshorti i saj, dy personat në foto.

Mësohet se autori, telefonoi vetë policinë pasi kreu krimin duke u shprehur, “E vrava gruan”.

Ngjarja ndodhur sot rreth orës 08:00, ku Gjyljeta Ukella u vra me armë zjarri nga Edmond Lajçi, i cili është arrestuar nga policia dhe ka pranuar krimin, ndërsa ende nuk dihet motivi i ngjarjes dhe nëse ishin të pranishëm fëmijët.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sipas të dhënave, ai ka pasur të kaluar kriminale. Prokuroria e Pejës i ka ngritur aktakuzë për dhunë në familje, gjatë vitit 2021.

Gjyljeta Ukella punonte prej dy vitesh si asistente në stomatologji. Sipas kolegëve, ajo ishte një grua shumë punëtore dhe e urtë.

Bashkëshorti i dënuar më parë për dhunë, del foto e viktimës në Pejë dhe autorit

“Vrava gruan”, qëlloi për vdekje bashkëshorten dhe

Mediet në Kosovë kanë bërë me dije detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot në Pejë, ku një grua u vra nga bashkëshorti i saj.

Autori i dyshuar, i identifikuar si Edmond Lajçi ka qenë i dënuar më parë për dhunë në familje. Në vitin 2021 ai ishte dënuar me 400 euro.

Ndërsa viktima, e identifikuar si Gjyljeta Ukella punonte prej 20 vitesh si asistente  e stomatologut në Poliklinikën Stomatologjike në Pejë.

Nuk dihet ende shkaku i ngjarjes së rëndë, ndërkohë që rasti është konfirmuar nga zyrtarët policorë.

“Kryeprokurori dhe Prokurori i krimeve të rënda së bashku me të gjitha njësitet policore relevante janë në vendin e ngjarjes ku dyshohet se bashkëshorti e ka vrarë gruan e tij.

I dyshuari është arrestuar dhe i është sekuestruar arma, ndërsa në vendin e ngjarjes janë duke u kryer të gjitha hetimet e nevojshme. Jemi në pritje të ekipit të mjekësisë ligjore për të marrë trupin e pajetë”, tha zëdhënësi i prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi.

Krimi i rëndë në familje, burri vret gruan në Pejë

“Vrava gruan”, qëlloi për vdekje bashkëshorten dhe

Një vrasje ka ndodhur në Pejë mëngjesin e sotëm.

Dyshohet se një burrë e ka vrarë gruan e tij.

Lajmin për mediet në Kosovë e ka konfirmuar kryeprokurori i Pejës Agim Kurmehaj.

“Po, ka ndodhur një vrasje. Dyshohet se burri e ka vrarë gruan. Jemi në vendin e ngjarjes, nuk mund të japim më shumë detaje”, tha Kurmehaj.

ME TE LEXUARAT