Tërmeti 3.7 ballë shkund Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Kosovë&Rajon

Tërmeti 3.7 ballë shkund Maqedoninë e Veriut, lëkundjet

Një tërmet 3.7 ballë ka lëkundur Maqedoninë e Veriut pak më parë dhe lëkundjet e tij janë ndjerë deri në Peshkopi.

Raportohet se thellësia e tërmetit të ndodhur në orën 20:40 ishte 1 kilometër.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tërmeti 3.7 ballë shkund Maqedoninë e Veriut, lëkundjet

ME TE LEXUARAT