VIDEO/ Plagosi me armë zjarri kryeministrin sllovak, momenti kur policia arreston autorin

Bota

VIDEO/ Plagosi me armë zjarri kryeministrin sllovak, momenti kur policia

Kryeministri sllovak Robert Fico është qëlluar dhe plagosur, sipas raporteve të mediave lokale.

Momenti kur policia arreston autorin, ndërsa kryeministri është shoqëruar në spital,.

Dëshmitari i Reuters tha se ai pa zyrtarë të sigurisë duke futur dikë në një makinë dhe duke u larguar.

ME TE LEXUARAT