Raketa godet ndërtesën 14-katëshe, gazetarja e tmerruar ndërpret raportimin live (VIDEO)

Bota

Raketa godet ndërtesën 14-katëshe, gazetarja e tmerruar

Gazetarja e Al Jazeera, Youmna Al Sayed raportoi drejtpërdrejtë nga një çati në Gaza, kur një sulm ajror izraelit shkatërroi një ndërtesë 14-katëshe përballë saj.

Disa momente para sulmit, gazetarja tha se disa raketa paralajmëruese sapo ishin lëshuar dhe se prishja e të gjithë kullës tani duhet të fillonte.

“Kjo ndërtesë ka 14 kate, është një nga ndërtesat më të mëdha dhe më të vjetra në Rripin e Gazës dhe kryesisht mbart zyra mediatike”, shtoi ajo.

 

ME TE LEXUARAT