Lëshohet alarmi për valën e të nxehtit në 7 shtete

Bota

Lëshohet alarmi për valën e të nxehtit në 7 shtete

Departamenti Meteorologjik i Indisë ka lëshuar një alarm për një valë të të nxehtit për shtatë shtete, thanë zyrtarët.

Sipas departamentit, i nxehti do të prekë në disa zona të Uttar Pradesh dhe Gangetic Bengal Perëndimor, Jharkhand, Haryana jugore, West Rajasthan, Chhattisgarh dhe veriun e Madhya Pradesh.

Mot i nxehtë dhe i pakëndshëm pritet në Odisha gjatë pesë ditëve të ardhshme, si dhe në rajonin Konkan, Andhra Pradesh, Tamil Nadu dhe Kerala.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ndërsa vapa e nxehtë e verës vazhdon të përfshijë disa shtete, njerëzit janë dyndur në dyqanet e akulloreve dhe pijeve të ftohta.

 

ME TE LEXUARAT