Arratiset nga baza ushtarake dhe kërcënoi me armë një autobuz shkolle, arrestohet i riu

Bota

Arratiset nga baza ushtarake dhe kërcënoi me armë një

Në Karolinën e Veriut, Jovan Collazo u arratis nga baza ushtarake, ku bënte praktikë dhe rrëmbeu një autobus shkolle në tentativë për t’u rikthyer në shtëpi. 23-vjeçari me armë kërcënoi shoferin dhe autobuzin me 18 fëmijë që të dalin nga autobuzin, por sërish nuk ja doli që të largohet.

I riu u mundua të drejtonte autobusin, por nuk mundi ta bënte një gjë të tillë. 23-vjeçari hodhi armën në autobus dhe u nis në këmbë drejt shtëpisë së tij, por më kot, pasi u arrestua menjëherë.

Mediat shkruajnë se i riu me një armë M4, por pa fishekë. Ndërkohë ai ndodhet në burg, ku mbi të rëndojnë një sërë akuzash, me e rënda për rrëmbim, madje edhe për grabitje të dhunshme.

ME TE LEXUARAT