Tërmet në Rumani, sa ishte magnituda

Bota

Tërmet në Rumani, sa ishte magnituda

Një tërmet prej katër gradësh në shkallën Rihter goditi Rumaninë këtë të mërkurë në rajonin e Vrançës, njoftoi Instituti Kombëtar Rumun i Kërkimit dhe Zhvillimit për Fizikën e Tokës (INCDFP).

Një tërmet me intensitet mesatar ka ndodhur në orën 11:53, 64 kilometra në lindje të Brasovit me epiqendër në një thellësi prej 110 kilometrash.

Sipas mediave vendase, deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo viktima të mundshme nga tërmeti.

ME TE LEXUARAT