Vrasja e efektivit të “Shqiponjave” në Fier, Prokuroria ngre 2 akuza për Azgan Mërnicën

Aktualitet

Vrasja e efektivit të “Shqiponjave” në Fier, Prokuroria

Prokuroria e Fierit ka nisur procedim penal për autorin 23 vjeçar, Azgan Mërnica që vrau efektivin e “Shqiponjave” Novruz Cenalia, mesditën e së hënës.

Kujtojmë se autori i krimit, Mërnica është ende në arrati, ndërsa prokuroria ka ngritur 2 akt akuza ndaj tij, për veprat penale “Vrasja e punonjësve të Policisë së Shtetit” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”

Me qëllim vënien e autorit të dyshuar para përgjegjësisë penale, nga ana e strukturave të Policisë së Shtetit po vijojnë në mënyrë të pandërprerë dhe intensive kërkimet për gjetjen e autorit të krimit, 23 vjeçarit Azgan Mërnica.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Gjithashtu, bëhet e ditur se policia gjyqësore, nën drejtimin e prokurorit të çështjes, po kryen veprime procedurale me qëllim evidentimin e plotë të dinamikës së ngjarjes.

Kujtojmë se ditën e sotme, u zhvillua ceremonia e varrimit për efektivin e policisë, Novruz Cenalia në teatrin "Bylis", në Fier, i cili u përcoll për në banesën e fundit nga miq, shkokë dhe kolegë të pikëlluar për humbjen e parakohshme të tij.

Efektivi i “Shqiponjave”, Novruz Cenalia mbeti i vdekur mesditën e së hënës në fshatin Baltëz të Fierit, pasi u qëllua me plumb në kokë nga 23 vjeçari, Azgan Mërncia. Sipas policisë, sherri midis tyre ka nisur për arsye banale, kalim në rrugë, i cili pastaj ka agravuar në përdorimin e armës nga Mërnica.

ME TE LEXUARAT