Në gjurmët e ekzekutorit të efektivit, RENEA mësyn në disa fshatra, dyshime se fshihet Azgan Mërnica

Aktualitet

Në gjurmët e ekzekutorit të efektivit, RENEA mësyn në

RENEA ka ndërhyrë në disa banesa në fshatin Hoxharë e Vjetër, pasi ka dyshime se fshihet autori i vrasjes së efektivit Novruz Cenalia 28 vjeç.

Në videot e siguruara nga gazetari i Vizion Plus, Ilmi Saliaj, shihen forca të shumta të RENEA-s të cilat kanë rrethuar disa banesa dhe mësyjnë brenda.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 13 maj pas një konflikti të çastit, ndërsa ditën e sotme Celaniajt iu dha lamtumira e fundit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Të pranishëm në ceremoninë morotre ishin ministri i Brendshëm Taualnt Balla, kreybashkiaku i Fierit, Armando Subashi dhe kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Ndërsa Azgan Mërnica vijon të jetë në arrati prej dy ditësh.

ME TE LEXUARAT