Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja magnituda dhe epiqendra

Aktualitet

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja magnituda dhe

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka goditur sot Greqinë, njofton Qendra Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC).

Tërmeti ka ndodhur rreth 40 kilometra në veriperëndim të ishullit Rodos, në një thellësi prej pesë kilometrash.

EMSC tha se vendi më i afërt në Greqi për të ndjerë tërmetin ishte qyteti i Soumi me një popullsi prej 2,300 banorësh.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tërmeti është ndjerë edhe në Turqi, ndërsa deri më tani nuk ka informacione për dëme të mundshme materiale.

ME TE LEXUARAT