Lëkundje tërmeti në Tiranë

Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Lekundje termeti jane regjistruar mbremjen e te dieles ne Tirane.

Fuqia e termetit ka qene 2.4 rihter, nderkohe qe kjo shifer tregon per nje lekundje te modreuar dhe pa rrezik.  

Sipas IGJEUM, ngjarja ka ndodhur ne ora 22.22 te mbremjes ndersa epiqendra ka qene ne Zall Bastar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Bazuar ne te dhenat e publikuara nga IGJEUM, thellesia e lekundjeve ka qene  15 km nen siperfaqen e tokes.

 

ME TE LEXUARAT