Euro bie në minimumin historik/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Aktualitet

Euro bie në minimumin historik/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja

Sot, më 2 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 101.2 lekë dhe shitet me 102.5 lekë.


Euro blihet me 108.7 lekë dhe shitet 109.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126 lekë dhe shitet me 127.3 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Euro bie në minimumin historik/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 110.8 lekë, ndërsa në shitje me 112 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.7 lekë dhe në shitje me 76.7 lekë.

ME TE LEXUARAT