Do trafikohej drejt Malit të Zi, sekuestrohen 11kg kanabis në Lezhë, dy në pranga

Aktualitet

Do trafikohej drejt Malit të Zi, sekuestrohen 11kg kanabis në

11 kilogramë kanabis sativa e cila do të trafikohej drejt Malit të Zi janë kapur në Lezhë.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Mbikalimi”, janë kapur dhe arrestuar në flagrancë dy persona në tentativë për të shitur/blerë sasinë e lëndës narkotike.

Në pranga ranë F. P., 55 vjeç, banues në Rrëshen dhe N. T., 25 vjeç, banues në Tiranë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Në vendin e quajtur “Mbikalimi i Rrëshenit”, në Rrugën e Kombit, 55-vjeçari u kap teksa i shiste një sasi prej 11 kilogramësh lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, shtetasit N. T. Nga veprimet hetimore të deritanishme rezulton se lënda narkotike do të blihej me qëllim trafikimin drejt Malit të Zi.

Sasia e lëndës narkotike, 2 automjetet e shtetasve të arrestuar, celularët e tyre dhe shuma parash u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Policia thotë se vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale, si dhe për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore, të shtetasve të tjerë që mund të jenë përfshirë në të.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

 

ME TE LEXUARAT