Do t’ju bier të fikët, ja sa fiton CR7 çdo minutë të jetës së tij

0

Ditën e djeshme u bë zyrtarisht kalimi i Cristiano Ronaldos tek klubi juventin, kundrejt 105 milionë eurove.

Kliko per me shume info

Ndonëse Botërori ende nuk ka përfunduar transferimi i yllit portugez me bardhezinjtë mbetet lajmi më i komentuar në mediat ndërkombëtare.

“CR7” nënshkroi me klubin italian kontratë katër vjeçare për një rrogë vjetore 30 milionë euro.

Nëse e përllogaritim fitimin e tij në muaj, javë, ditë, orë, apo sekondë, shifrat janë vërtet sensacionale dhe shumë larg fitimeve të një punëtori të zakonshëm.

Ja fitimet e Ronaldos

Në vit: 30 milionë euro (26,545,154 paund)

Në muaj: 2.5 milionë euro (2,212,096 paund)

Në javë: 576,923 euro (510,483 paund)

Në ditë: 82,417 (72,925 paund)

Në orë: 3,434 (3,038 paund)

Në minutë: 57.23 euro (50.64 paund)

Në sekondë: 0.95 cent (0.84 paund)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.