Saturday, December 15, 2018

Basha humb drejtimin pas fjalimit, për pak rrëzohet

Lulzim Basha ka mbajtur gjatë mëngjesit të sotëm fjalën e tij në në Kuvendin e sotëm të PD-sëq. Por jo...
Read More
Basha humb drejtimin pas fjalimit, për pak rrëzohet

Sulmuan 22-vjeçarin me sende të forta, arrestohen dy autorët

Një sherr banal i shëndërrar në goditje të dhunëshme ka çuar në pranga dy persona. Nga Specialistët për Hetimin e...
Read More
Sulmuan 22-vjeçarin me sende të forta, arrestohen dy autorët

“Zgjedhjet në Këshillin Komnbëtar të PD-së janë farsë”, një tjetër ikën nga gara

Edhe kritiku i fortë i Lulzim Bashës, Edvin Kulluri ka hequr dorë nga gara në Këshillin Kombëtar të PD. ai...
Read More
“Zgjedhjet në Këshillin Komnbëtar të PD-së janë farsë”, një tjetër ikën nga gara

Premtimi i Bashës: PD-ja nuk do të vijë kurrë në pushtet me kufoma!

Kryetari i Partisë Demokratike ka bërë një deklaratë të fuqishme dhe të qartë nga Kuvendi Kombëtar i PD-së në këto...
Read More
Premtimi i Bashës: PD-ja nuk do të vijë kurrë në pushtet me kufoma!

Studentët Edi Ramës: Edhe ne jemi si BE-ja, plotëso kërkesat tona që të hapim negociatat!

Në ditën e 11 të protestës së tyre, studentët janë shfaqur në protestën e radhës përpara Kryeministrisë, njësoj të vendosur...
Read More
Studentët Edi Ramës: Edhe ne jemi si BE-ja, plotëso kërkesat tona që të hapim negociatat!

Rama filmon nga lart protestën e studentëve: Shikoni sa pak janë dhe refuzojnë dialogun

Studentët vazhdojnë sot sërish protestën e tyre për të 11-tën ditë me radhë për plotësimin e 8 kërkesave të tyre...
Read More
Rama filmon nga lart protestën e studentëve: Shikoni sa pak janë dhe refuzojnë dialogun

Kuvendi i PD/ Basha tregon si do të përzgjidhen kandidatët për postet publike

Kryetari i PD Lulzim Basha ka shpalosur qëlllimin e tij si kryetar i opozitës në Kuvendin Kombëtar të PD që...
Read More
Kuvendi i PD/ Basha tregon si do të përzgjidhen kandidatët për postet publike

Protestuesit e Unazës përpara Kryeministrisë: Këtu jemi për kauzën e studentëve

Protestuesit e Unazës së Re, banorët që u shemben shtëpitë dhe bizneset nga projekti që do të zbatohet kanë bërë...
Read More
Protestuesit e Unazës përpara Kryeministrisë: Këtu jemi për kauzën e studentëve

Sekuestrohet një sasi e madhe parash në Rinas

Është sekuestruar nga policia kufitare një sasi e madhe parash në Rinas. Sipas njoftimit të uniformave blu është goditur një...
Read More
Sekuestrohet një sasi e madhe parash në Rinas

Kapen 4 mina me telekomadë, arrestohet në Lezhë Elbasanlliu

Janë sekuestruar gjatë ditës së sotme 4 mina me telekomandë dhe është arrestuar një person. Gjatë aksionit policor në Lezhë...
Read More
Kapen 4 mina me telekomadë, arrestohet në Lezhë Elbasanlliu

Këngëtari i njohur, i bashkohet protestës së studentëve

Protesta e studentëve futet sot në ditën e saj të 11-të dhe si duket ata as nuk kanë ndërmnd të...
Read More
Këngëtari i njohur, i bashkohet protestës së studentëve

Grabitja e parave në Durrës, arrestohen dy punonjës të sigurisë

Një grabitje me armë ka ndodhur gjatë pasdites së djeshme në Durrës. Ndërkohë gjatë ditës së sotme polikcia ka arrestuar...
Read More
Grabitja e parave në Durrës, arrestohen dy punonjës të sigurisë

Erla Mëhilli tërhiqet nga gara për Këshillin Kombëtar të PD-së

Erla Mehilli e cila njihet edhe si zëdhënësja e ish kryeministrit Berisha, ka njoftuar nëpërmet një postimi se është tërheur...
Read More
Erla Mëhilli tërhiqet nga gara për Këshillin Kombëtar të PD-së

“Mos u dorëzo sot, sepse do të pendohesh nesër!”, studentët gati për protestë

Studentët do të mblidhen sot në ditën e tyre të 12 të protestës në fakultetet e tyre në orën 8:30....
Read More
“Mos u dorëzo sot, sepse do të pendohesh nesër!”, studentët gati për protestë

Shpërthimi në “Çole” të Vlorës, tritol gruas së biznesmenit të ekzekutuar dy vjet më parë (FOTO)

Shpërthim tritoli në lagjen “Çole” në katin e dytë të një pallati, raportohen për dëme materiale deri tani. Qyteti i...
Read More
Shpërthimi në “Çole” të Vlorës, tritol gruas së biznesmenit të ekzekutuar dy vjet më parë (FOTO)
Kliko per me shume info