August 21, 2014

VideoLajm

luane

Video e rrallё, ja si sulmojnё tre luanё njё krokodil

Nё kёtё video tё realizuar nё Kenia mundeni tё shikoni njё skenё tё veçantё nё Samburu National Reserve kur tre luanё sulmojnё njё krokodil.  

wayne

Ja cfare i ben Wayne Rooney bashkeshortes

Futbollisti i famshem britanik Wayne Rooney eshte bere pjese e risise me te fundit te dushit me akull. Por preja ne kete rast nuk eshte ai por

Kercimi i vajzave siberiane arrin 30 milione klikime

Kercimi i vajzave siberiane arrin 30 milione klikime

Në video tregohet një grup vajzash siberiane, të cila i kanë mahnitur të gjithë me kërcimin e tyre dhe deri më tan i videoja ka marrë mbi 30 milion shikime. Vajzat janë pjesë e një shkolle kërcimi, e cila është quajtur “Eksporti më i madh i

Gruaja i hedh koven me akull ne koke George W. Bushit

Gruaja i hedh koven me akull ne koke George W. Bushit

Laura W. Bush ia ka hedhur kovën me ujë të akullt mbi kokë, bashkëshortit të saj, ish presidentit të SHBA-ve, George W. Bush. Kjo ngase ai ka pranuar sfidën ALS Ice Bucket Challenge, për të ngritur ndërgjegjen rreth kësaj sëmundje.

Politika

mesila doda

Mesila Doda: 9 muaj pa Sokol Olldashin

Deputetja e PD, Mesila Doda, ka publikuar nje shenim per vdekjen e Sokol Olldashit. Me ane te nje komenti ne FB, ajo kujton ish deputetin demokrat qe humbi jeten ne nje

rama-gjerman

Rama fton biznesin gjerman të investojë në Shqipëri

Një ceremoni përkujtimore u mbajt sot në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit me rastin e 30 vjetorit të vizitës së ish-kancelarit të landit të Bavarisë, Franz Josef Strauss, në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama theksoi në fjalën e tij se, “qëllimi i Shqipërisë është të

meta-shtraus

Meta: Po të kishim dëgjuar Straussin 30 vjet më parë, sot do të ishim në BE

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjatë pritjes që bëri për nënkryetarin e Bundestag-ut, Johannes Singhammer, tha se nëse Shqipëria do ta kishte dëgjuar mesazhin e Shtraus 30 vjet më parë, atëherë vendi ynë do të ishte pjesë e

braceerion

Braçe: Nishani rrëzon reformën për Dashon e Lazaratit, kulmi!

Deputeti i Partise Socialiste Erjon Brace deklaron se Presidenti Bujar Nishani nuk tha asnje fjale per Lazaratin, as kur ishte Minister i

Aktualitet

kanabis-durres

Ngarkesa 350 drogë në Durrës, kapet trafikanti, tre në kërkim

Policia arreston njërin nga trafikantët e ngarkeses me 350 kg droge të sekuestruar mbrëmjen e 19 gushtit në portin e Durrësit. Grupi hetimor ka identifikuar dhe tre persona të tjerë të implikuar në rrjet. Policia e qytetit bregdetar ka arrestuar në flagrancë bashkëpunëtorin e drejtuesit të kamionit me të cilin po

serbi

Serbi fyen dhe kërcënon turistët shqiptarë në Ulqin: Do t’ju vras! (Video)

Jeta e natës në bregdetin e Ulqinit është ndër më të mirat në rajon, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur para dy netësh.

durres-plazh14

Nëntë të mbytur në këtë sezon, policia e Durresit apel pushuesve

Pushuesit qe kane zgjedhur bregdetin e Durrësit, këshillohen qe pasditen e se mërkurës te shmangin hyrjen ne uje. Deti i trazuar dhe me dallge përben rrezik per

Ministria-e-Arsimit

Abuzimet, MAS: Ja pse u mbyll “Universiteti” Ndërkombëtar

Shkolla e larte Ndërkombëtare e Tiranës ka ofruar një program studimi te plalicensuar nga ministria e arsimit. Është kjo një nga arsyet pse ministria ka vendosur mbylljen e këtij institucioni i cili ne

prostitucion

Zbulohet baza e prostitucionit ne Kamez, pranga pronarit te hotelit me dy vajza

Tre persona u arrestuan gjate nje aksioni te policise e cila zbuloi një bazë prostitucioni në Kamëz. Policia njoftoi se në pranga ka rënë Halim Kuçi, administrator i nje hoteli i cili

policia-shkoder

Shkodër, i merr tokën dhe kërcënon pronarin, arrestohet 33-vjeçari

I mori tokën dhe më pas e kërcënoi pronarin e saj, kjo është historia që ka ndodhur në Shkodër, e cila po hetohet nga policia e qytetit verior, ndërsa është arrestuar i dyshuari i kësaj ngjarje, 33-vjeçari Z.B.

bilbil-mema

Bilbil Mema: E verteta e shoqerimit te Sali Berishes ne polici ne vitin 2000

Gjenerali Bilbil Mema është pjesë e strukturave të policisë që prej vitit 1982. Ai është babai i dy fëmijëve, të cilët ndryshe nga i ati, kanë zgjedhur rrugën e inxhinierisë dhe teknologjisë. Gjatë bisedës me të, Mema është miqësor dhe aspak “i hekurt”, ashtu siç e kanë cilësuar. Por, kur vjen puna tek “policia”, një nga dashuritë e tij më të mëdha në

Bashkia-e-Tiranes-525x350

Bashkia: Tiranën e betonizoi Rama

Në një reagim të sajën, Bashkia e Tiranës i quan shpifje deklaratat e bëra nga Lame, ndërsa hedh akuza tek kryebashkiaku parardhës, Edi Rama.

Kosova

TAHIRI

Tahiri: Me Serbinë nuk dialogohet pa ndërmjetës

Kosova dhe Serbia nuk mund të negociojnë pa ndërmjetësimin e Brukselit në bisedimet që po zhvillohen për normalizimin e marrëdhënieve mes dy shteteve, ka thënë , Edita Tahiri, zv/kryeministre e Kosovës në detyrë, njëherësh edhe kryenegociatore në bisedimet me Serbinë.

vritet-siri

Vritet i kosovari i infiltruar ne Siri

Media kosovare shkruan per nje aksion te sherbimeve sekrete te Ksoves kunder shqiptareve qe u jane bashkuar militanteve islamike ne Siri. Një bashkëpunëtor i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës është dekonspiruar dhe ekzekutuar në Siri.

pasaporta

Mbi 60 mijë kosovarë heqin dorë nga shtetësia

Mijëra qytetarë të Kosovës, vazhdojnë të largohen nga vendi për shkak të kushteve jo të mira të jetës.

gjilan

Gjilan, dhunohen seksualisht 2 te mitura

Dy femra shqiptare nën moshën 16 vjeçare janë keqpërdorur seksualisht nga dy meshkuj shqiptar shtetas të Serbisë. Ndryshe, dy të dyshuarit me vendim të Prokurorit janë dërguar në mbajtje.