Harrojini çelsat e makinave, mjafton smartphone! Samsung dhe Apple kanë menduar për ju

0

Ju kurrë nuk do të keni kurrë nevojë të kërkoni ku i keni vendosur çelësat e makinës tuaj përsëri.

Një aleancë e pamundur midis rivalëve të telefonave smart Apple dhe Samsung, si dhe një mori të kompanive të tjera, ka rezultuar në një ‘standard universal’ të ri për çelësat e makinës dixhitale që do t’u mundësojë pronarëve të telefonave të hapin makinën e tyre me një aplikacion, shkruan DailyMail

Kliko per me shume info

I njohur si Konsorciumi i Konektivitetit të Makinave (KKK), grupi këtë javë zbuloi specifikimet e tij të çelsit dixhital 1.0.

Dokumenti është faturuar si një ‘zgjidhje e standardizuar’ për të zëvendësuar çelësat e makinave me aplikacione smartphone – pavarësisht nga prodhuesi i telefonit, ose automjeti./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.