Gazetari sportiv zvicerian solidarizohet me Xhakën e Shaqirin, bën shqiponjën në transmetim direkt

0

Pas golave dhe festime me simbolin e shqiponjës nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri të gjithë mediat botërore po “ziejnë”.

Nga “BBC” tek “AS” dhe në mediat e ndryshme ballkanike, ku mund të veçojmë ato në Serbi e Zvicër, një tjetër personalitet ka zgjedhur të solidarizohet me dy futbollistët shqiptarë. Ai është gazetari i sportit të televizionit publik zvicerian, Piere Pollier që pasi ka raportuar nga Rusia ka bërë dhe shenjën e shqiponjës.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, gazeta më e madhe zvicerane, Blick gjithashtu ka nisur një fushatë ku i ka ftuar lexuesit e saj të dërgojnë fotografi duke e bërë gjestin me shqiponjën shqiptare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.