Behrami rrezikon të “djegë” Neymarin

Neymar pati një natë të vështirë mbrëmë duke pësuar plot 10 faulle, shumica dërrmuese prej Valon Behramit.

Ky rekord faullesh për një lojtar nuk ndodhte që prej vitit 1998, ku gjatë Botërorit që u zhvillua në Francë, ndaj Alan Sheerer u shkaktuan plot 11 faulle prej mbrotjes tuniziane.

Kliko per me shume info

Krahas kësaj, lajmi më i keq për Brazilin nuk është barazimi i djeshëm, por rreziku që Neymar të mos mund të luajë në ndeshjen kundër Kosta Rikës.

Ai nuk ishte në formën e tij maksimale, por trajneri vendosi t’a fusë në lojë mbrëmë dhe faullet e shumta të Behramit mund të bëjnë që të mos luajë ndeshjen e ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.