Lamborghini i Papës bën namin, shitet me 4-fishin e çmimit(FOTO)

Kliko per me shume info

Një Lamborghini Huracan që iu dhurua Papa Francis ka shitur për 615 mijë paund – pothuajse katërfishi i çmimit të zakonshëm të supermakinës.

Mjeti i bardhë dhe ari, i cili u bekua dhe u nënshkrua nga Papa, u rendit si në ‘gjendje të re’ duke mbetur në ruajtje që kur iu dha atij në nëntor të vitit të kaluar, shkruan DailyMail.

Kliko per me shume info

Të gjitha të ardhurat nga shitja, që u zhvilluan në ankandin e RM Sotheby, Monte Carlo në fundjavë, tani do të ndahen për bamirësi./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.