Lajm i keq për makinat Volkswagen, këto modele ju rrezikojnë jetën për shkak të një defekti (FOTO)

Kliko per me shume info

Mijëra automjete Volkswagen janë në rrezik të një defekti potencialisht vdekjeprurës që shkakton mosfunksionimin e rripave të sigurimit gjatë manovrave me shpejtësi të lartë – sipas prodhuesit.

Revista automobilistike finlandeze “Tekniikan Maailma” kreu një sërë testesh që zbuluan se Seat Arona, Seat Ibiza dhe Volksëagen Polo të prodhuara nga Vë ishin të gjitha në rrezik nga ky defekt.

Kliko per me shume info

Sipas testuesve, shtrëngimi i rripit të mesëm, i cili është ngritur pak më lartë se ai në të majtë, mund të zgjidhet kur makina kthehet majtas me shpejtësi të lartë, shkruan DailyMail.

Ata zbuluan se një lëvizje e mprehtë, të tilla si ndërrimi i korsirave ose shmangia e mprehtë, mund të shtyjnë një shtrëngim në tjetrin – duke liruar rripin nga mbajtësi i saj./lajmifundit.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.