Konflikt mes dy fisesh për pronën në Dibër, burrë e grua përfundojnë në spital

Kliko per me shume info

Burrë e grua kanë mbetur të plagosur, pas një konflikti pronësie në Dibër.

Sipas informacioneve paraprake, në këtë konflikt dyshohet të jenë përfshirë tetë persona, pjesëtarë të dy fiseve në Gjoricë të Peshkopisë.

Kliko per me shume info

Konflikti ka ndodhur mes fisit Balla dhe Cani, në fshatin Lubalash.

Në spital kanë përfunduar bashkëshortët Behar dhe Vasije Balla. Nga raportimet e para thuhet se të përfshirët në sherr kanë goditur me mjete të forta njëri-tjetrin.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje për zbardhjen e plotë të situatës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.