Klonimi kinez i iPhone X kushton vetëm 160 dollarë

Kliko per me shume info

Një prodhues kinez ka paraqitur një klon të iPhone X të Apple. Megjithatë, kjo është gjithashtu në aspektin e pajisjeve që janë dukshëm më të pajisura.

Prodhuesi kinez Oukitel ka njoftuar një klon të iPhone-it X nga Apple. Oukitel U18 duket – të paktën nga përpara – saktësisht njëjtë si Apple origjinal. Madhësia e ekranit është 5.85 inç në diagonale. Rezolucioni është shumë më i ulët se origjinali (1512 nga 720 piksela), dhe ndoshta nuk duhet të jetë një panel AMOLED.

Kliko per me shume info

Pajisjet e moderuara
Se nuk është një iPhone, është gjithashtu e qartë në anën e pasme, në logon Oukitel dhe një sensor gjurmë gishtash. Bateria 4000 mAh e smartphone është e ngarkuar nëpërmjet një prizë USB-C. Kjo duhet të ofrojë fuqi të mjaftueshme për “më shumë se 13 orë pune”,transmeton lajmi.net.

Përveç kësaj, smartphoni është i pajisur me Android 7.0 ka Octacore SoC nga Mediatek (MT6750T), i cili tashmë ishte në atë kohë më shumë gjasa të shoqërohej me klasën e mesme. Përveç kësaj, janë instaluar katër gigabajt RAM dhe 64 gigabajt memorie të brendshme.

Prodhuesi shet 999 copë me një çmim të zbritur prej $ 160. Kjo do të ishte vetëm një pjesë e çmimit për origjinalin, që ofrohet në këtë vend nga 1149 euro. Faqja zyrtare e produktit nuk është e turpshme të krahasohet me origjinalin. Si një vështrim në portofolin e Oukitel zbulon, Apple nuk është prodhuesi i vetëm për t’u frymëzuar.

Gjithashtu ofron kopje të telefonave të mençur nga Samsung, Sony, Huawei, LG, HTC dhe Xiaomi. Prodhuesi shkaktoi një trazim vitin e kaluar kur ata prezantuan një smartphone me 10,000 mAh bateri – një madhësi që zakonisht rezervohet për tableta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.