E bërë nga akulli, super makina më e veçantë e prodhuar ndonjëherë

Kliko per me shume info

Siberianët i përshtasin makinat e tyre me kushtet e motit dhe rezultatet janë me të vërtetë të mahnitshme.

Aydar Bakiyev, nga kryeqyteti i gazit rus Novy Urengoy, nuk kishte para të mjaftueshme për të blerë një Lamborghini, kështu që ai ndryshoi makinën që kishte, përcjell albeu.com

Kliko per me shume info

Ai përdori 6 ton akull për të bërë strukturën e makinës duke u bazuar në xhipsin UAZ të epokës sovjetike.

Nga jashtë është identike me xhipsin përveç se është bërë nga akulli.

“Natyrisht, nuk kisha para të mjaftueshme për të blerë një Lamborghini, kështu që vendosa të rindërtoj makinën time të parë”.

Vendasit e ndalojnë atë dhe kërkojnë të bëjnë fotografi me makinën e tij.

Megjithatë, policia nuk u impresionuanga shpikja e tij dhe e urdhëroi atë të kthejë atë në gjendjen origjinale deri më 5 korrik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.