Samsung, me Exynos9 më pranë iPhone

Kliko per me shume info

Samsung provon afrimin me iPhone X me Exynos 9, procesorin e pritur në Galaxy S9 që duhet të nxirret në Kongresin Botëror të Teknologjisë Barcelonë.

Funksionet e procesorit kujtojnë ato të mollës së fundit të Apple, duke përfshirë një lloj Face ID dhe Animoji.

Kliko per me shume info

Për shembull, shfaqet zbulimi i thellësisë për të analizuar fytyrën në 3D, një mekanizëm që duket se përputhet me ID-në e Apple.

Fusha në të cilën procesori Samsung parakalon, është lidhja e rrjetit me modemin e parë 1.2 gbps LTE.

Samsung ka njoftuar se Exynos 9 është tashmë në prodhim me teknologji FinFET 10 nanometër: do të ofrojë deri në 27% më shumë performancë dhe deri në 40% më pak konsum energjie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.