Tre astronautë kthehen nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë

Sonda kozmike me tre astronautë nga Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe Italia, nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë ka ateruar në stepat e Kazakistanit.
Ekipi i astronuatëve, që përbëhet nga rusi Sergei Ryazansky, amerikani Randy Bresnik dhe italiani Paolo Nespoli, i ka kaluar 139 ditë në gjithësi.

Kjo sondë ka ateruar sot afër qytetit qendror Zhezkazgjan në Kazakistan.

LEXO EDHE:  Skandali, Abcom lë pa shërbim klientët në Tiranë pa asnjë paralajmërim
Kliko per me shume info

Astronauuti Ryazansky ka marrë pjesë tri herë në misione të këtilla.

Tash në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë, që ndodhet në orbitë, 400 kilometra mbi tokë, kanë mbetur tre astronuatë të tjerë.

Atyre më 17 të këtij muaji u bashkohen tre kozmonautë të tjerë nga Shtetet e Bashkuara, Rusia dhe Kina.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here