Lamborghini prezanton fuoristradën e re

Kliko per me shume info

Lamborghini, prodhuesi italian i makinave sportive të luksit, zbuloi të hënën foristradën sportive duke u futur në një treg në rritje dhe shumë konkurues.

Foristrada URUS do të arrijë një shpejtësi maksimale prej 305 kilometër në orë dhe do të shitet në Evropë për 203,000 dollarë, tha shefi i kompanisë Stefano Domenicali.

Kliko per me shume info

Makina me tetë pistona ka 650 kuaj fuqi.

LAMBORGHINI PREZANTON URUS

Lamborghini, prodhuesi italian i makinave sportive të luksit, zbuloi të hënën foristradën sportive duke u futur në një treg në rritje dhe shumë konkurues. Foristrada URUS do të arrijë një shpejtësi maksimale prej 305 kilometër në orë dhe do të shitet në Evropë për 203,000 dollarë, tha shefi i kompanisë Stefano Domenicali. Makina me tetë pistona ka 650 kuaj fuqi.

Posted by VOA – Zëri i Amerikës on Dienstag, 5. Dezember 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.