Tesla thyen rekord, prodhon makinën më të shpejtë elektrike, ja sa kushton

Kliko per me shume info

Tesla ka zbuluar makinën më të shpejtë të prodhuar ndonjëherë.

Një Roadster i kuq me benzinë i befasoi të gjithë ku u bë publik nga kompania, me emrin Tesla Semi, gjatë gjatë një prezantimi në një aeroport në Los Anxhelos.

Kliko per me shume info

Vetura sportive prej 200 mijë dollarësh, një version i përditësuar i automjetit të parë të prodhimit Tesla – mund të mbajë katër persona dhe të udhëtojë 620 milje (1000 km) me një karikim të vetëm, një rekord i ri për një makinë elektrike.

Makina – e cila gjithashtu përmban një çati qelqi të lëvizshëm – mund të ecë nga 0-100 km / h në 1.9 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale mbi 250 km / h. Makina del në shitje ne vitin 2020. /lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.