Eventi më i madh mjekësor në Shqipëri, çelet IMCA 3

Kliko per me shume info

“Eshte çelur sot me sukses ne Tirane, Kongresi i 3-te Ndërkombëtar Multidisiplinar Mjekësor “Inovacione në Mjekësi”.

Me nje pjesemarrje masive te mjekeve, infermiereve, studenteve dhe stomatologeve nga vendi dhe diaspora; figura mjekesh te shquar nga Ballkani, Europa dhe USA kane vulosur sot per te tretin vit rradhazi suksesin e padiskutuar te eventit me te madh mjekesor ne Shqiperi.

Kliko per me shume info

Eventi u pershendet me entuziazem nga zv.ministrja e Shendetesise, Ogerta Manastirliu, e cila vecoi edhe njehere rendesine e vecante dhe punen kolosale qe ky kongres mbart dhe percon per te gjithe profesionistet e mjekesise shqiptare dhe jashte; edukimin ne vazhdim; duke siguruar keshtu sherbimin me cilesor, efektivitetin dhe plotesimin e nevojave jo me bazike por me specifike te mjekesise moderne ne vend.

Ky event i jashtëzakonshëm, i vetmi i këtyre përmasave në vendin tonë, do të mirëpresë deri në 18 nëntor, profesionistët më të mirë në shëndetësi nga 20 vende të botës.

Si asnjëherë më parë do të nderojnë me pjesëmarrjen e tyre mbi 500 lektorë vendas dhe te huaj , profesorë të mirënjohur mbarëbotërorë, si dhe 2000 pjesëmarrës nga vendi, Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Kongresi do te prezantoje 13 seksione shkencore klinike, 5 workshope dhe Satelite Simposia, 2 forume infermierore, tavoline të rrumbullakët për studentët. Për 3 ditë me rradhë Shqipëria do të kthehet në qendrën e vëmendjes botërore të ekselencës në shëndetësi.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.