Burri ndërton raketën, do të udhëtojë në hapsirë dhe pretendon të zbulojë të vërtetën mbi tokën

Kliko per me shume info

Një burrë, i cili e përshkruar veten si një ‘shkencëtar raketash i vetëshpallur’, është duke u përgatitur për të provuar se astronautët kanë fabrikuar faktin që Toka është e rrumbullakët duke u nisur me një raketë të bërë vetë.

“I çmenduri” Mike Hughes ka në plan të lançojë raketën e tij të lartë prej 550 metrash dhe të fluturojë nëpër ajër me mbi 800 km /h mbi shkretëtirën e Mojave, raporton Daily Mail.

Kliko per me shume info

Në fund të fundit, qëllimi i shoferit 61-vjeçar të raketës është që të ngjitet në një lartësi mbi 10 milje në mënyrë që të mund të provojë se Toka është formë disku dhe fluturimi i kësaj fundjave shënon hapin e parë në programin e tij të çuditshëm hapësinor të Tokës./Lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.