Shkatërrohet grupi kriminal i shqiptarëve në Itali, arrestohen mafiozët nga Berati dhe Fieri

Policia italiane ka shkatërruar grupin kriminal të shqiptarëve, pasi akuzohen për vepren penale të trafikimit të lëndeve narkotike. Ata furnizonin me kokainë zonën e Arezzo.

Shqiptarët janë Erald Avduli i lindur në Berat më 25 maj 1991, Aurel Braho i lindur më 18 korrik 1974, Enklajd Upgrade i njohur si Klajdi lindur në Fier 6 gusht 1989, Artur Shabanaj, lindur në Fier me 9 Korrik , 1989, si dhe shqiptari me inicialet H.L. i lindur në vitin 1990.

Kliko per me shume info

Por mësohet se dy prej anëtarëve të këtij grupi janë arrestua pak ditë më parë pasi i kishin shpëtuar ndjekjes së policisë. Ata janë Erald Avduli dhe Aurel Braho. Ky grup e kishte kthyer një shtëpi të braktisur pranë varrezave në Cortona Creti në fermë drogë. Dy shqiptarët ishin gjurmuar nga hetuesit në kataninë dhe me datë 29 shtator 2017 është bërë i mundur ndalimi i tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.