Uragani ‘’Irma’’ shkatërroi mijëra banesa, vetëm xhamia i rezistoi (Video)

Florida pothuajse u shkatërrua nga Uragani ‘’Irma’’, ku me mijëra njerëz u evakuan.

Ajo që ka bërë përshtypje, ka qenë se nga gjithë këto shkatërrime dhe trazira, xhamia në atë zonë nuk është prekur fare. Ajo është e bardhë, si e ndërtuar si në fillim. As nuk është bërë pis, apo krisur. Kujtojmë atë që i ndodhi Indonezisë në 2004, ku cdo gjë u shkatërrua, vetëm xhamia jo.

Kliko per me shume info

Për më shumë, shihni videon:

SUBHAN ALLAH!Xhamitë i përballojnë edhe në Teksas të SHBA-së uraganeve, ashtu siç përballuan cunamin në Indonezi në vitin 2004. KUR'AN 72:18.Xhamitë i janë kushtuar vetëm Allahut, prandaj mos iu lutni askujt, krahas Allahut!

Posted by Video Islame on Montag, 11. September 2017

1 COMMENT

  1. SHUM E THJESHTE ESHTE NDERTUAR ME CESI BETON HEKUR JO DERRASA SI SHUMICA E PRONAVE AMERIKANE
    NUK KA ASNGJE TE JASHTEZAKONSHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.