Vajza mbytet në plazh në Dubai, babai nuk lejon rojet ta shpëtojnë, arsyeja i habit të gjithë

Kliko per me shume info

Një burrë nga Dubai, nuk ka pranuar t’i shkelë zakonet dhe mentalitetin edhe pse vajza e tij humbi jetën. Edhe ai vetë u bë dëshmitar i vdekjes të së bijës që u mbyt në det. I ati i 20-vjeçares nuk pranoi që shpëtimtarët ta preknin vajzën e tij. Personi për momentin është i panjohur, por ai është arrestuar dhe për të tashmë janë përgatitur padi për të, sepse me ndikimin e tij ai automatikisht ka sjellë vdekjen e vajzës.

Fëmijët kanë qenë në ujë në momentin kur 20 vjeçarja ka filluar të kërkojë ndihmë”, ka thënë zëdhënësi i policisë në Dubai, Ahmed Bourguiba.

Kliko per me shume info

Dy shpëtimtarë kanë qenë në plazh dhe kanë vrapuar që të shpëtojnë vajzën. Babi i sajka filluar të grindet me ata dy, i ka tërhequr zvarrë dhe i ka ndaluar ta ndihmojnë. “Më mirë ta kem vajzën të vdekur, se ta prekin meshkuj të huaj”, mësohet të ketë thënë i ati i vajzë, shkruan “Metro”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.