Sulmi në Barcelonë, Ambasada shqiptare: S’ka shqiptarë të prekur

Kliko per me shume info

Pas sulmit terrorist të ndodhur në Barcelonë pasditen e kësaj të enjteje, Ambasada shqiptare në Madrid ka njoftuar përmes rrjetit social “Twitter” se deri më tani nuk evidentohen shtetas shqiptarë të prekur.

Megjithatë, zyrtarët e Ambasadës së Shqipërisë në Spanjë kanë bërë thirrje ndaj shtetasve shqiptarë që ndodhen në Barcelonë, që të shmangin vendin e aktit terrorist dhe të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale.

Kliko per me shume info

Ambasada shqiptare ka vendosur gjithashtu në dispozicion edhe numrin e telefonit 0034667673333, për çdo informacion

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.