Shqiptari arrestohet në kufi nga policia greke, e pabesueshme çfarë kishte në çantë

Kliko per me shume info

Policia Greke ka sekuestruer 49 kile maijuanë dhe një kallashnikovë me bajonetë në kufirin greko-shqiptar.

Në afërsi të Janinës, gjatë një operacioni është bërë i mundur arrestimi i një 37 vjeçari shqiptar, i cili e kishte ndarë lëndën narkotike në 3 çanta.

Kliko per me shume info

Sipas informacioneve të Policisë, shqiptari ishte në pritje të një mjeti i cili do të bëntë transportin e mëtejshëm të drogës.

Dyshohet se lënda narkotike vinte nga Shqipëria, e futur në shtetin Helen nga Kufiri i Gjelbërt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.