PD reagon për Rakipin: Poshtëruese që fajtor u shpall…

Kliko per me shume info

Partia Demokratike akuzoi deputetin Aqif Rakipi se me largimin nga vendngjarja i ka thelluar pasojat kriminale të aksidentit me pasojë vdekjen e një personi.

Opozita iu referua dëshmisë së kushërinjve të viktimës, sipas të cilëve, deputeti Aqif Rakipi nuk ndaloi fare pas përplasjes fatale së të afërmit të tyre.

Kliko per me shume info

Nisur nga këto rrethana, Partia Demokratike ngre disa pyetje me dyshimin se deputeti mund të ketë qenë në gjendje të intoksikuar apo se mund të ketë qenë duke fshehur diçka në makinë. Sipas opozitës, më e papranueshmja është që një i zgjedhur nuk është kujdesur për viktimën dhe as nuk ka tentuar t’i japë ndihmën e parë.

Partia Demokratike e cilësoi si “poshtërues dhe revoltues nxitimin e autoriteteve për të shpallur fajtor viktimën dhe për të nxjerrë viktimë fajtorin vetëm pse është mik i Edi Ramës”.

Partia Demokratike bën thirrje për hetim të plotë të rrethanave dhe përgjegjësi të plotë para ligjit për deputetin.

1 COMMENT

  1. PD KA MARRE KOT PO AI QE FUTET NE AUTOSTRATE NUK PASKA FAJ SIPAS JUSH ????
    CA MUNDOHENI TE PERFITONI NGA TE VDEKURIT TANI???
    PO JU ATY NE VORE “GERDEC” VRATE 25 jete e shkatwrruat SHPI E PRONA DHE MESA MBAJ MEND EDI RAMA JU MBESHTETI ATEHER ISHTE NE OPOZITE
    DHE MIRE BERI FAJTORET TI GJEJ GJYKATA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.